מחפש חניון לקרוואן?

חניונים מומלצים

מחפש קרוואן להשכרה?

חניוני קרוואנים – המהפיכה הגיעה גם לישראל

"לטייל עם קרוואן" – מתורגם אצל רבים מאיתנו לטיול חוצה-מדינות, חוצה-יבשות. כל מי שמטייל ונוסע בכבישי אירופה רואה אותם מכל עבר, מגוון קרוואנים, נגררים ושאינם נגררים (מוטורהום), בעיקר לקראת הסופ"ש. רובם עם שתי זוגות אופניים ויותר תלויים מאחור. לאן הם כולם נוסעים? ובכן בד"כ לחופשת סופ"ש במרחק של שעתיים-שלוש שעות נסיעה מהבית. אז למה לא גם כאן?

אורזים בגדים. כל תכולת המקרר אל תוך הצידנית. יאללה. תוך שעה תזוזה ואתם בדרך לחופשה שלכם. רגע, בוא נגדיר מהי "חופשה טובה". בעצם, בוא נגדיר רגע מהו "סרט טוב". שעה וחצי של מציאות אחרת, שונה ממציאות היום-יום שלך, בדיוק כמו חופשה טובה. מציאות במקום אחר עם בעיות אחרות ואתגרים אחרים, כזאת שמשכיחה ממך לגמרי את המציאות "האחרת" שלך. זאת שתחזור אליה בסוף הסרט.

חניוני קרוואנים בישראל

בארצנו הקטנה פרושים, מצפון ועד דרום, עשרות רבות של חניוני לילה למטיילים. חניוני הלילה מתחלקים לכאלה בתשלום ולכאלה שהשהייה בהם היא בחינם. חניונים בתשלום יספקו בדרך כלל מתחם מוגן יחסית, חיבור חיצוני לחשמל ומים, מקלחות ושירותים ציבוריים (לשימוש כלל נופשי מתחם הקמפינג), כיור ומטבח חיצוני. רשות הטבע והגנים הכשירה, במספר פארקים שבניהולה, חניוני קרוואנים המספקים שירות מעולה. בנוסף לרט"ג ישנם עוד מספר רב של חניונים (בבעלות פרטית) מעולים בתשלום.

רשות הטבע והגנים וגם קק"ל אחראים למעשה ליצירתם של עשרות חניוני חינם למטיילים. המטרה, בין השאר, הייתה למנוע ממטיילים ללון בכל שטחי שמורות הטבע והיערות ולכן הכשירו חניוני לילה ייעודים למטיילים. כמובן שחניונים אלו לא יספקו את אותם השירותים שמציע חניון בתשלום – במקרה הטוב ימצאו ברז מים, שירותים ציבוריים ושולחן קמפינג. ובלילה זה רק אתם ויללת התנים. ויש כאלה שזה בדיוק מה שמתאים להם.

תכנון חופשה בהתאם לחניוני קרוואנים

ראינו לא אחת מטיילים עם קרוואן, עושים את אחת מהטעויות הנפוצות, לדלג ממקום-למקום בכל לילה. מעבר לכך שיש פעילות הכרוכה "בקיפול/פריסה" של הקרוואן, ידרשו לכם יותר ממספר שעות להתמזג עם השטח שמסביבכם. תכנון נכון יהיה לפחות שניים-שלושה לילות בכל מקום. ואם מדובר בסופ"ש אז זה בעצם כל מה שיש לכם. השתמשו במפה לתכנון הטיול שלכם. מידע מפורט על כל חניון לקרוואן ניתן למצוא בטבלה שלמעלה.